Береза Картузька

 

Береза Картузька - це одногодинний документальний фільм про відомий своїми знущаннями польський концентраційний табір між 1934 і 1939 р. Tут були ув’язненi тисячі українських патріотів. У Канаді й Америці проживало багато українців,  колишніх в’язнів цієї польської тюрми суворого режиму.

    Фільм насвітлює політичну ситуацію на західньоукраїнських землях, що знайшлися під польською окупацією між Першою і Другою світовою війною. 

     Для цього фільму використано автентичні фотографії, документи, архіви, спогади, написані про цей табір та зізнання колишніх українських в’язнів, які пережили цей табiр. Поруч з архівними фільмовими стрічками та фотографіями є коментарі відомих істориків і вчених про суспільно-політичні відносини в тодішній  Галичині й приклади надужить польського уряду, який ламав умови Версальського мирового договору супроти українського населення.

  Режисер Юрій Луговий з Монтреалю, Канада, член Академії канадської кінематогравії і телебачення, відомий своїми дотеперiшнiми фільмами. Він автор документального фільму “Свобода– дорогою ціною” (Freedom Had A Price) про інтернування канадських українців у часі Першої світової війни та співавтор фільму “Жнива розпачу” (Harvest of Despair) про голод-ґеноцид у Совєтській Україні 1932-33 р. Ці фільми здобули 12 міжнародних нагород.

     Диктором у фільмі є Богдан Бенюк (зліва), відомий київський актор театру й кіно. Музику для фільму написав тернопілець, який тепер працює в Kиєві, Роман Луговий (зправа).

Produced, Directed, Edited by Yurij Luhovy

Bereza Kartuzka

Directed by:
Yurij Luhovy

Produced by: 
Yurij Luhovy


Written by:
Yurij Luhovy
Oksana Rozumna

Year
2007

Running Time
55 min.

For more information about Береза Картузька

please e-mail: yurij@yluhovy.com